liv city hotels background image
+90 (212) 548 44 88

Lokasyon

Dünya Şehri İstanbul

Dünya üzerinde eşi görülmeyen bir konumda ve güzellikte olan İstanbul şehri, Asya ve Avrupa’nın özelliklerini ortada buluşturan bir merkezdir. Her dini ve her kültürü kucaklayan ve içinde yaşatan bu özel şehir, sahip olduğu her adımında tarih, kültür ve yaşanmışlık sunar.

Tarihçesi

Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin ve dünyanın en önemli şehri olan İstanbul, bir tarih şehri olarak binlerce yıllık kültürü içerisinde barındırmaktadır. Tarih öncesi ve sonrası bütün dönemlere tanıklık eden bu şehir arkeolojik bulgular dışında tarihi yolculuğuna M.S 330 yılında Roma İmparatorluğu’yla başlamış, Bizans ile devam etmiştir. Son olarak 1453 yılında Osmanlı Devleti’nin kontrolüne geçmiş olan İstanbul şehri, bugün tarih kokan bir değer olarak adını yazdırmıştır. Tarih öncesi, Byzantion, Konstantinopolis, Konstantiniyye ve İstanbul dönemi olarak 5 önemli devre tanıklık eden bu eşsiz şehir, adımınızı attığını her anınızda size tarih kokusunu hissettirecektir.

Fuar Alanları

Evinizin konforunu ve rahatlığını size sunması dışında İstanbul ve Türkiye’nin kalbinin attığı, binlerce markanın ve ürünlerinin sergilendiği, her yıl milyonlarca kişinin ziyaretine gittiği CNR Expo Fuar Merkezi ve Tüyap Fuar Merkezine sadece dakikalar uzaklığında olan Liv City® Hotels, hem ticaretin hem de kültürün başkentinde olmanın ayrıcalığını size bir kez daha hissettirecek.

liv city hotels lokasyon

Dini Önemi

Dünyada ki en önemli şehirlerden biri olan İstanbul bu değerini sadece tarihi geçmişiyle değil, 3 kutsal dinin merkezi olmasına da borçludur. Birçok farklı dini ve kültürü içinde barındıran İstanbul, Müslüman ağırlıklı bir kent olmasına rağmen 20 binden fazla Musevi ve 70 binden fazla Hristiyan’ın bulunduğu bir şehirdir. Bugün şehir sınırların içerisinde 16 Sinagog, 40 Kilise ve 3 binden fazla Cami bulunmaktadır.

liv city hotels lokasyon

Boğaz ve Adalar

İki kıtayı birleştiren İstanbul, hem eşsiz güzelliğiyle İstanbul Boğazı’na hem de sınırları içerisindeki 9 adayla (Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedefadası, Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası) tabiat harikası bir manzarayı bize sunmaktadır. Mavi ve yeşilin buluştuğu Boğaz ve adalara, İstanbul’un tarihi dokularının da eklenmesiyle eşine az rastlanır bir görüntü sunmaktadır.

liv city hotels lokasyon

Konum ve Ulaşım

Her bir noktasından tarih ve güzellik akan İstanbul’un en önemli ticari güzergâhlarından birinde Basın Ekspress Yolu üzerinde bulunan Liv City® Hotels, mükemmel konumuyla konuklarının her yere en kolay şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

1. Şehir içi ulaşımı açısından önemli noktalardan Basın Express Yolunda bulunan otelimiz, hem iş hem de eğlence planlarınız için Metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş, taksi, metro, tramway, deniz otobüsü, vapur gibi noktalara en kolay şekilde ulaşabileceğiniz bir noktadadır.

2. Önemli merkezlerin odağında bulunan otelimiz; İstanbul Uluslararası Havaalanı, CNR Expo, Uluslararası Dünya Ticaret Merkezi ve Olimpiyat Stadyumu gibi toplu organizasyonların ve etkinliklerin yapıldığı merkezlere yakınlığı ile tercih sebebi olmaktadır.

3. Basın Ekspres Yolu üzerinde bulunmasıyla hem TEM hem E5 güzergâhlarının tam ortasında olan otelimiz, şehir içi ve dışı duraklarınızda kolaylığı size sunacak, yolculuğunuzun en keyifli durağı olacak.

Bölgesel Avantaj

Sadece sunduğu konfor ve üst düzey hizmetiyle değil, bulunduğu bölge itibariyle de tercih sebebi olan Liv City® Hotels, İstanbul Uluslararası Havaalanı, CNR Expo, Uluslararası Dünya Ticaret Merkezi ve Olimpiyat Stadyumu gibi stratejik ve önemli noktalara dakikalar mesafesinde yer almaktadır. Aşağıdaki tabloda otelimizin İstanbul’un en önemli merkezlerine olan uzaklığını ve tahmini varış sürelerini görebilirsiniz.

ATATÜRK HAVALİMANI 5,8 KM 7 DK, SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI 64 KM 44 DK, CNR FUAR MERKEZİ 9,7 KM 11 DK, TÜYAP FUAR MERKEZİ 24 KM 24 DK, LÜTFİ KIRDAR KONGRE SARAYI 25 KM 33 DK, DÜNYA TİCARET MERKEZİ 9,7 KM 11 DK, İKİTELLİ ORGANZE SANAYİ BÖLGESİ 7,8 KM 11 DK, BAKIRKÖY 11 KM 16 DK, TAKSİM 24 KM 29 DK, NİŞANTAŞI 30 KM 30 DK, AKVARYUM İSTANBUL 12 KM 18 DK, SULTANAHMET 21 KM 28 DK, METRO İSTASYONU 5,8 KM 7 DK, TRAMVAY DURAĞI 11,8 KM 23 DK, METROBÜS DURAĞI 6,1 KM 8 DK

Liv City Hotels